HOLANDSKÉ AKVÁRIUM je akvárium bohatě osázené rostlinami, které nejsou vnímány jako pouhá dekorace k akvarijním rybám, ale naopak.

Jejich zdraví a prosperita je zde hlavní prioritou. Je to velká dekorativní nádrž, kde bujné porosty rostlin jsou jasnou dominantou a je zde velmi, ale opravdu velmi malé množství rybiček které nepoškozují rostliny a neryjí ve dně. Rybí a jiná živočišná osádka tvoří pomyslnou třešničku na dortu. Poměry v tomto akváriu se velmi blíží poměrům v přírodě, produkce biomasy je zde menší než její spotřeba.

Akvárium při odborném založení nevyžaduje filtraci ani vzduchování, nutné je však hnojení rostlin pomocí systému CO2, který se vlastně narodil a dále zdokonaloval právě u těchto akvárií.

Holandská akvaristika se vždy ubírala jiným směrem než akvaristika česká, která byla a stále je zaměřená hlavně na chov a odchov akvarijních ryb.

V Holandsku je akvárium součástí bytové architektury. Cílem je zde vytvořit dokonalou dekoraci bytu či domu, nádhernou pestrobarevnou podvodní zahradu která se nesnaží napodobovat přírodní podmínky, ale naopak. Zákon kontrastu je zde nejdůležitějším pravidlem. Aby se zdůraznila krása a barevnost jednotlivých druhů, sází se vedle sebe tvarově i barevně co možná nejodlišnější rostliny.

Při respektování tohoto pravidla postavíme akvárium, které se zcela odlišuje od všech ostatních a zaujme každého zkušeného i nezkušeného akvaristu.

Tak už máte zcela jasno, jaké akvárium je to pravé právě pro Vás?

Holandské - Biotopní - Společenské. To je oříšek....